VM Ľ. Štúra - Mlyny UK

je ubytovacím zariadením Univerzity Komenského, najstaršej, najväčšej a najprestížnejšej vysokej školy na Slovensku. Nachádzajú sa v Slávičom údolí ( Bratislava 4 - Karlova Ves ) v areáli vysokoškolského mestečka v Mlynskej doline, tesne na okraji chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty-Sitina, mimo hlučných dopravných tepien, ale napriek tomu v blízkosti centra Bratislavy ( 5 min. autom, 10 min. MHD )

Internát Ľ. Štúra ("Výškové bloky", "Štúrak")

bunkový systém (10-lôžková bunka tvorená dvoma dvoj- a dvoma troj-lôžkovými izbami, hygienické zariadenia v rámci bunky).

Átriové domky

sólo izby 1-2-3-lôžkové s umývadlom, ostatné hygienické zariadenia sú spoločné v rámci poschodia.

Manželské internáty

Dva typy buniek: 6-lôžková bunka tvorená troma 2-lôžkovými izbami alebo 5-lôžková bunka tvorená jednou 1-lôžkovou izbou a dvomi 2-lôžkovými izbami. Hygienické zariadenia v rámci bunky.